BAVORSKÉ VDOLEČKY 🍽️

Bavorské vdolečky se nepečou, nýbrž smaží. Do jižních Čech se dostaly nejspíše opravdu z Bavorska, jako tamní Knieküchle a odtud do celých čech i Moravy. Uprostřed s malou dírkou, do které Němci dávají džem, u nás jsou to povidla a navrch trochu tvarohu.


🧂 INGREDIENCE:

➖ 1 vejce
➖ 18 g droždí (1 kostka)
➖ 200 ml vlažného mléka
➖ 60 g cukru
➖ 60 g rozpuštěného másla
➖ 1 lžička soli
➖ 1 ks citron
➖ 500 g polohrubé mouky (lze míchat s tou moukou, kterou preferujete, ideálně v poměru 50/50)

🥣 POSTUP: Mléko si ohřejeme a poté do něj dáme, cukr, trochu mouky a droždí a necháme vzejít kvásek, tj. počkáme asi ¼ hodiny. Mezitím si navážíme a prosejeme mouku, přidáme vejce, rozpuštěné máslo, sůl, nastrouháme citronovou kůru a nakonec i vzešlý kvásek a vytvoříme těsto. Necháme cca hodinu kynout na teplém místě. Těsto si vyválíme tak na 1cm plát a vykrajujeme skleničkou kolečka. Ty necháme na plechu s pečícím papírem ještě dále kynout. Připravíme si pánev a v ní rozehřejeme olej, dáváme kolečka na pánev a smažíme dozlatova z obou stran. Můžeme dát zakysanou smetanu, marmeládu nebo jen pocukrujeme a přeji dobrou chuť. 

Vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳

🍽️ ÚKOL pro naše kuchaříčky a pro všechny malé kamarády, co rádi vaří. Usmažte si doma taky svoje vdolečky a pošlete nám fotografii, co se vám povedlo. Nejde o žádné foto zázraky, ale o vaše vdolečky, které jste zkusily s mámou nebo tátou vyrobit. Ty nás zajímají a přidáme je na náš fcb. Fotky pošlete do zpráv na facebooku. Těšíme se na ně.