KVĚTINY JSOU KRÁSNÉ, ALE ZKUSTE JE I OCHUTNAT 🌷🌹🌼


Nevěříte, že se dají jíst? Hodí se do salátů nebo efektně ozdobí talíř s jídlem. Některé květy vyniknou jako barevná ozdoba dortů a zákusků, jiné zase přikrášlí ledové kostky v letních osvěžujících nápojích. Potrpíte-li si na romantiku, připravte si k chlazení šampaňského led s růžemi. Nebudete litovat estetický dojem je naprosto fantastický. 

Pro začátek si některé květiny vyberte a ochutnejte je jen tak, otestujte se, že nebudete mít alergii. Postupujte pozvolna, vybírejte si květy, které znáte a které nejsou nijak chemicky ošetřené, nepoužívejte květiny s ovadlými lístky, vybledlé či uzavřené. Nekupujte květiny k jídlu v květinářstvích a zahradních centrech, ty jsou určeny výhradně pro dekoraci. 

💋 Rostliny vhodné pro použití v gastronomii; ibišek, kopr, sedmikráska, brutnák, brokolice, květák, heřmánek, begonie, hořčice, měsíček, zahradní chryzantémy, šafrán, čekanka, koriandr, květy citrusových plodů, dýně, artyčok, ananas, fenykl, gladiola, levandule, libeček, máta, meduňka, květ jabloně, modřenec, bazalka, bergamot, majoránka, oregano, pelargonie, rozmarýn, růže, saturejka, pampeliška, tymián, šeřík, aksamitník, yucca… 

➖💀 Rostliny, které jsou nevhodné pro použití v gastronomii; hrachor, narcis, lobelky, rododendron, azalka, oleandr, mák a kala. Mohou být jedovaté nebo způsobují zvracení, velké bolesti žaludku a nepříjemné křeče. 

▪️ Orchideje ; Květy orchidejí jsou krásné nejen na pohled, ale bývají i součástí čajových směsí. Z mladých okvětních lístků se připravují saláty nebo pokrm podobný špenátu, musí se ale dochutit česnekem. Přidat je můžete i do těstovin či jako přílohu k masu či rýži. Nebo je dejte do sklenice šampaňského a po vypití je můžete sníst. 

▪️ Sedmikrásky ; Drobné bílé, červené i růžové květy ozdobí dorty, pudinky a sladké dezerty. Chutnají výborně v salátech nebo nasypané na krajíci chleba s máslem. Květinka má mnoho vitamínů a minerálů a působí velice pozitivně na horní cesty dýchací. 

▪️ Pampelišky ; Mladé nerozvité květy chutnají sladce, skoro medově, upražte si je na másle a podávejte jako přílohu k masu. Hodí se i do zeleninových salátů a jako základ rizota. 

▪️ Fialky ; Jsou sladké, takže je podávejte se zmrzlinou, sladkými zákusky, dortíky, ale chutnají i na chlebíčku. Doporučujeme vyzkoušet fialky v cukru. Rozšlehejte vaječný bílek s trochou vody. Pomocí štětečku květy bílkem důkladně potřete. Poté je posypte moučkovým nebo krystalovým cukrem a nechte zaschnout. 

▪️ Levandule ; Její sladká květinová vůně skvěle doplňuje dezerty a zmrzlinu, přidat ji můžete i do pečiva a pudinků. Díky silné vůni se dává také do omáček k masu, do houbových jídel a do polévek. Kromě dobrot si můžete vyrobit i olej, který dodá zeleninovým salátům jedinečnou chuť. 

▪️ Měsíček ; Květy se dají upražit na másle a pak se jí v rizotu, na koláčích, zamíchané v jogurtu s medem nebo přidané do vajíčkové omelety. Ozdobí zapečené brambory, maso a ovocné i zeleninové saláty. 

▪️ Růže ; Ne nadarmo se jí přezdívá královna květin. Váš jídelníček ozvláštní rýže s rozinkami a plátky růží. Nebo si je dejte s pomerančem v ovocném salátu. Okvětními lístky můžete ozdobit ovocné sorbety a nápoje. Vynikající chuť mají i lístky namočené v čokoládě nebo v cukru. 

Tak krásnou a dobrou chuť při objevování nových chutí na stole přeje kuchařka Jarmila 👩‍🍳