🥗 SELSKÉ MISKYNěco dobrého? Malého? Do misky? Do bříška na rychlý oběd bez vymýšlení z toho, co je doma. A s čím vám mohou pomoci i děti.


🧂 INGREDIENCE: 2 ks vajíčka; 1/2 ks cibule; 150 g slaniny; 2 velká rajčata; listy salátu nebo rukoly; 1 lžička octa; 1 lžíce oleje (olivový); sůl; pepř, bageta či veka

🥣 POSTUP: Vajíčka uvaříme na tvrdo. Slaninu nakrájíme na proužky a nebo kostičky a na kapce oleje ji vyškvaříme. Na vyškvařeném oleji můžeme opéci veku či nakrájenou bagetu. Do misky dáme na dno jako základ listy salátu nebo rukoly. Nakrájíme podél rajčata a společně s bagetou rozložíme na salátové listy. Uvařená vajíčka nakrájíme podélně (nožem namočeným ve studené vodě, to pro hladký řez) na 1/4 a rozložíme na talíř, zakapeme octem, a poklademe nakrájenou slaninou, osolíme, opepříme. 

Někdo si toto jídlo rád posype na jemno nakrájenou cibulkou. Nahradit ji můžete čerstvými bylinkami. A namísto klasického octa můžete dát i jablečný. Přidat do misky můžete i jakoukoliv zeleninu, kterou máte rádi. Prostě, jednoduše, po selsku. 🥓 Dobrou chuť vám přeje kuchařka Jarmila 👩‍🍳.

#kurzvareni #malysefkuchar #recept #selskemisky #vejce #kuchyne #ceska #obed