🥯 KOBLIHY BEZ KYNUTÍ z KEFÍRU 🍶


Když je zima dostáváte chutě. Co byste řekli voňavé nadýchané koblize plné žloutkového krému nebo slaďounké zavařeniny? Nám tedy dneska stačil jen ten cukr na posypání, ale i tak u toho bylo legrace až až. Pravda, koblihy už koupíte v každých potravinách. S doma upečenými se ale nedají srovnat. A když je jednou ochutnáte, už nikdy ty kupované chtít nebudete. Nevěříte? Tak si s dětmi připravte báječné kynuté koblihy doma a dáte nám za pravdu.
🧂 INGREDIENCE: cca 2,5 hrnku hladké mouky; 250 ml kefír (zákys); 5 lžic cukru krystal; 1 ks vejce; 3 lžíce oleje; 1/2 lžičky jedlé sody; špetka soli; olej na smažení; moučkový cukr na posypání.
🥣 POSTUP: V první řadě nezapomeňte, že všechny přísady by měly mít pokojovou teplotu. Vajíčka, máslo a kefír proto včas vyndejte z lednice. Kefír nalijeme do misky, přidáme vajíčko, sůl a cukr. Promícháme, přidáme sodu a 3 lžíce oleje. Postupně přidáváme prosátou mouku a zpracujeme těsto.
Pružné těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme 25 minut stát. Pak jej rozdělíme na menší části a rozválíme na plát silný cca 1 cm. Pomocí poháru vykrájíme kolečka, pomocí víčka od láhve uděláme dírku do středu. No a nakonec tedy koblihy ukládáme do rozpáleného oleje a smažíme z obou stran do zlatova.
Vysmažené ukládáme na papírový ubrousek a posypeme je moučkovým cukrem. Nám nic nezbylo. A co u vás? ✍️ Napište nám svoje zážitky z vaření s dětmi do zpráv. A nejen o koblihách. Vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳a naši malí šéfkuchaříčci 🧒👦👦👧.