🎄VÁNOČNÍ PERNÍČKY

Taky to znáte? Když přijdou vánoce skoro každý v sobě objeví cukráře. Pravda někdo jen v té ochutnávací poloze. A že ty naše perníčky nevypadají jako ze skvělých pekáren? Nám malým šefkuchařičkům to nevadí. Hlavní je, že nás na kroužcích teď provází vůně skořice, vanilky a perníku, která jasně říká, že Vánoce jsou za dveřmi.

👉 👌 Minule jsme dělali šneky a nyní se zabýváme perníčky. Proč? Inu, co by byly vánoce bez nic, že? Ty, co děláme a pečeme my jsou hned měkké, takže si klidně můžete doma připravit jednu sérii jen tak, na chuť.

🧂 A budou potřeba tyto INGREDIENCE:

▪️ 500 gr hladké mouky
▪️ 170 gr cukru moučka
▪️ 80 gr másla
▪️ 3 vejce
▪️ 3 polévkové lžíce tekutého medu
▪️ 1 kávovou lžičku jedlé sody
▪️ 1 kávovou lžičku perníkového koření

🎛 POSTUP: ve velké míse smícháme všechny suché přísady. Pak přidáme ostatní ingredience a ručně vše zpracujeme na měkké těsto. Pokud se lepí, přidáme trochu mouky. Hotové těsto pak zabalíme do potravinové fólie a necháme přes noc odležet v lednici. Předehřejeme si troubu asi na 180 stupně Celsia a vyložíme plechy pečícím papírem. Odleželé těsto vyválíme na pomoučeném vále na tloušťku asi 0,5 cm. Vykrájíme tvary a poskládáme je na plech.V malé misce vidličkou rozmícháme vejce, kterými potřeme perníčky. Vše vložíme do trouby a pečeme cca 10 minut. Perníčky necháme vychladnout a teprve pak je ozdobíme.

🌟 Hezké adventní dny přejí 👨‍🍳 kuchaříčci a kuchařka Jarmila 👩‍🍳

Fotka od skeeze z Pixabay