✨ SILVESTROVSKÉ ŇAMKY


Mozzarellové jednohubky


Za pár minut vykouzlíte také zdravé mozzarellové jednohubky. Stačí, když na špejli vždy napíchnete malou kulatou mozzarellu, dále cherry rajče a takto střídáte. Poté vzniklé jednohubky položte na větší talíř, posolte, pokapejte olivovým olejem a krémovým balzamikem. Přidat můžete i čerstvé lístky bazalky. Ňam.Řepová pomazánka


Dokonale na vašem silvestrovském stole vynikne i řepová pomazánka. Nejenže je chutná, ale je také nesmírně zdravá a vypadá opravdu zajímavě. Potřebovat na její přípravu budete: 125 g ricotty, tedy jeden kelímek; 1 bulvu uvařené či pečené řepy; mořskou sůl;

sušenou chilli papričku; bagetu; hrst vlašských ořechů; kozí sýr; lžíce třtinového cukru


Nejdříve si připravte doplňky na zdobení. Nasekané oříšky vhoďte na pánev, rychle opražte a posypte třtinovým cukrem. Nechte zkaramelizovat. Poté je přesypte na talíř vyložený pečícím papírem a nechte vychladnout.

Ricottu lehce prošlehejte a přidejte do ní nastrouhanou červenou řepu. Přidejte sůl podle chuti, pepř a trochu chilli. Touto pomazánkou potírejte pečivo a ozdobte kousky kozího sýra a karamelizovanými ořechy. Přidat můžete i čerstvou bylinku, pokud máte. Ňam.
Kanapky

Nejlepším typem jsou pro vás tzv. kanapky, jedná se o název pro novodobější jednohubky. Kanapky jsou vždy malé a mohou kombinovat nejrůznější chutě a ingredience. V tomto směru se meze fantazii opravdu nekladou. Základem může být pečivo, které doplňujete o sýr, šunku, salám, prosciutto, přidat můžete fíky, brusinkovou marmeládu, olivy, zeleninu apod., ale i nejrůznější pomazánky. Skvěle však chutná také meloun s prosciuttem, přičemž tyto kanapky máte hotové za pár minut. Ňam.


Tak ňam ňam krásný Nový rok 2020 přeje vám všem vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳

#kurzvareni #malysefkuchar #recept #kanapky #silvestr #jednohubky