👨‍🍳 RECEPTY MŠ = PUSINKOVÉ KOLÁČKY 🥞

Když máme chuť na něco dobrého a máme bílky navíc, připravíme si jednoduchý recept. Je to levné, rychlé a úžasně jedlý odpolední zákusek ke kávě či čaji, svačina do školy či snídaně. Hlavně děti jej milují. Jak si připravíme pusinkové koláčky?

INGREDIENCE: listové těsto (nejlépe rozválené); 3 vaječné bílky; moučkový cukr; mandle rozemleté na moučku (případně ořechy); strouhaná čokoláda, asi tak stejné množství jako mandlí (2 -3 polévkové lžíce). 


POSTUP: Troubu předehřejeme na 170 stupňů. Těsto si rozložíme a z vajec oddělíme bílky, které vyšleháme do tuhého sněhu. Pak do něj přidáme cukr, mandle a nastrouhanou čokoládu (chcete-li i trochu vanilky či skořice). Promícháme a navrstvíme na těsto. Pak těsto zamotáme jako roládu a nakrájíme asi na 1 cm plátky. Ty dáme jako komínky na plech a sníh, co nám zbyl, dáme ještě nahoru na komínky. Pečeme dozlatova. Pro dospělé můžeme přidat do sněhu kapku alkoholu. No a teď si připravte novou dávku na další plech, protože jeden vám stačit rozhodně nebude.

Je to nejen skvělá dobrota, ale taky prima zábava pro vás i vaše děti. Vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳