🍜 TĚSTOVINY S ŽAMPIÓNY, CIBULÍ A PEČENOU PAPRIKOU

Nenáročné jídlo, jak energeticky, tak i na přípravu. Skvělá chuťovka na domácí oslavu, párty s přáteli nebo příloha ke grilovanému masu. 

🧂 INGREDIENCE: 2 lžíce oleje; 2 lžíce másla; 1 větší bílá cibule; 300 g žampionů; 1 lžíce mleté sladké papriky; 200 g těstovin; 150 ml smetany; 4 ks pečených paprik a asi 3 špetky soli a bílého pepře

🥣 POSTUP: Opláchnuté papriky (celé! - včetně stopky a jadřince) opečeme přímo na suché elektrické plotýnce (případně grilu, když je nejhůř, tak i v troubě na plechu) ze všech stran tak, až paprika trochu zčerná a vytvoří se na ní puchýře. Takto opečené papriky dáme do igelitového sáčku zapařit (stačí i cca 1/2 hodina). Poté je vyjměte ze sáčku.

Šlupka se uvolní a půjde lehce stáhnout. Následně vytáhněte stopku, ideálně i s celým vnitřkem. Poté papriky rozkrájejte na nudličky a odstraňte zbývající semínka. Připravené papriky vložíme do mísy a zalijeme je trochou oleje, osolíme a opepříme, přidáme čerstvé bylinky (např. petržel, koriandr nebo bazalka).

Mezitím houby nakrájíme a orestujeme je na oleji s máslem a s cibulí, zaprášíme je sladkou paprikou, promícháme, zalijeme smetanou, osolíme, opepříme a dusíme do měkka. Těstovinu uvaříme podle návodu na obalu, scedíme a vmícháme do mísy k paprikám. No a pokud jste masožravci, přidejte si maso či uzeninu dle libosti.

🍽 Dobrou chuť vám všem přeje kuchařka Jarmila 👩‍🍳