🍓 ŠLEHAČKOVÁ BUBLANINA S OVOCEM

Jedním ze zaklínadel dneška je slovo rychlost. Na nic není čas. A na jídlo připravené společně doma už vůbec ne. Tahle bublanina se stane i vaším domácím hitem, protože je rychlá, jednoduchá a pomáhat vám s ní mohou i děti. Třeba v neděli odpoledne. Použít můžete jakékoli drobné ovoce. Já jsem použila borůvky z mrazáku ze sklizně z loňského roku a čerstvé jahody.

INGREDIENCE: 3 ks vajec; 1 hrnek krupicového cukru; 2 hrnky polohrubé mouky; 1 prášek do pečiva; trocha soli; 1 smetana ke šlehání; 3 hrnky čerstvého nebo mraženého ovoce - pokud máte větší, zkuste ho alespoň na drobno nakrájet; pečící papír nebo tuk na vymazání plechu a hrubá mouka na plech; moučkový cukr na poprášení

POSTUP: Troubu předehřejeme na 180°C. Do mísy vyklepneme vejce, vsypeme cukr a vyšleháme do pěny. Přisypeme mouku s kypřicím práškem a špetkou soli, vlijeme smetanu a promícháme. Kdo chce, může část ovoce přidat přímo do těsta. Vyšší plech vymažeme a vysypeme moukou a vlijeme na něj těsto. Posypeme ovocem a pečeme dorůžova. Doporučuji část ovoce do těsta vmíchat, protože při pečení jím nepropadne a zůstalo by jen na vrchu. Trvá to celé asi 30 minut. Zkontrolujte špejlí, zda těsto nelepí. Vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Podávejte poprášené moučkovým cukrem.

Skvělá dobrota a prima zábava. Vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳