🍧 HAPPY CREAMSICLE DAY 🍊


Jak je vám v letním vedru? Potřebujete-li něco k osvěžení, aby se trochu ochladilo nemusíte vyrazit na moře. Pak stačí jít do nejbližší zmrzlinové prodejny a dopřejte si studenou a chutnou zmrzlinu, protože je Creamsicle Day!

Tento neoficiální svátek smetanové zmrzliny se každoročně slaví 14. srpna. Původní krémy byly vyrobeny ze smetanové vanilkové zmrzliny pokryté ledovou pomerančovou šťávou.

Původně byl tento krém na dřevěné tyčce vytvořený Frankem Epppersonem v roce 1905 v USA. Pracovitý vynálezce už jako jedenáctiletý experimentoval s nanášením zmrzlé ovocné šťávy kolem smetanové vanilkové zmrzliny. Původní krém se jmenoval 'Epsicle', později se stal známým jako Popsicle a dokonce i dreamsicle, a byl vždy vyroben pouze s pomerančovým džusem. V posledních letech nahradili tvůrci zmrzliny vnější vrstvu pomerančové šťávy jinými příchutěmi, jako jsou borůvky, jahody a hrozny. Jinak se při výrobě této pochoutky v USA nedodržují přesné předpisy a stát od státu se mix zmrzliny a šťávy liší.

Jak ho slavit? No do zmrzlinové prodejny asi dojde každý...
Dopřejte každému ve své rodině tuhle dobrotu tím, že si ji vyrobíte. Vytvořte si vlastní krémy Creamsicle a podělte se o ně s rodinou a přáteli. Možná přijdete s několika zajímavými kombinacemi chutí, které můžete navzájem vyzkoušet?

🥣 POSTUP: Do mísy vlijeme kondenzované mléko, smetanu ke šlehání a přidáme vanilku. Ušleháme šlehačem, dokud se směs nespojí a nezhoustne. Směs přendáme do nádoby na mražení nebo chlebíčkové formy, překryjeme potravinářskou folií a dáme zamrazit. Přidáme dřívko, aby bylo za co zmrzku držet.

Podle chuti si zmrzlinu můžeme dopřát se sušenkami, ovocem nebo ozdobit sekanými oříšky. Fantazii se meze nekladou. Ovšem pozor. Nezapomeňte na to hlavní. Na pomeranče!

Dobrou chuť a slavte s mírou!. Vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳