🍧 DOMÁCÍ NANUKY


Zmrzlina k létu patří a domácí výroba nanuků není vůbec těžká. Ke kupovaným smetanovým zmrzlinám se tato domácí nedá vůbec přirovnat - je jemná, krémová a bez zbytečné vody. A že bude chutnat úplně jinak je snad jasné. A čerstvé ovoce jí dodá na svěžesti.

INGREDIENCE: Na tvarohové nanuky budeme potřebovat 1 kelímek smetany ke šlehání, 1 vaničku polotučného tvarohu, 1 kelímek zakysané smetany, 3 - 4 lžíce třtinového cukru a 1 menší misku lesního ovoce (maliny, ostružiny, borůvky).

Příchuť nanuků můžeme samozřejmě obměnit - lze použít jiné ovoce (i kompotované), nalámanou čokoládu, kousky lentilek apod.

POSTUP: Smetanu ke šlehání vyšleháme do tuha.
Ke smetaně zlehka vmícháme tvaroh a zakysanou smetanu. Vše osladíme nejlépe třtinovým cukrem. A nakonec vmícháme omyté ovoce.

Hotovou směs na nanuky ihned plníme do formiček a necháme zamrazit nejlépe přes noc. Zmrazené tvarohové nanuky opatrně vyjmeme z formiček a ihned podáváme.

Tak co, zkusíte to? Ideální zábava pro vás a vaše děti v teplém letním dnu. A dobrou chuť při mlsání přeje vaše kuchařka Jarmila 👩‍🍳.

Příklad formiček na našem trhu: http://bit.ly/2XAQtlJ