🍕 PIZZA, PIZZA, PIZZA třeba bezlepková?


INGREDIENCE:

Těsto: 250 g bezlepkové mouky Schar mix B nebo Doves farm bílá chlebová, 180 ml vody, 2 lžíce oleje, 1 lžička třtinového cukru, 1 lžička soli, 1 lžička prášku do pečiva, 1/2 sáčku sušeného droždí

Rajčatová omáčka: 400 g krájených rajčat, 1 lžička olivového oleje, 1 palička česneku, 1 lžička sušeného oregana, sůl a pepř dle chuti

POSTUP: Ve velké misce smícháme všechny suché ingredience, v menší misce všechny mokré. Přidáme mokré přísady do suchých a mícháme, až dostaneme lepkavé, ale hladké těsto. Určitě je nejlepší použít mixér.

Těsto přendáme do dobře naolejované mísy, zakryjeme potravinovou fólií a necháme 2-3 hod. odpočívat. A nebojte se, těsto moc nevykyne.

V menším hrnci povaříme na středním plameni rajčata 15-20 min. Občas promícháme. Jakmile se část tekutiny odpaří, přidáme olej, česnek a oregano. Vaříme dalších 5 min. s občasným mícháním. Osolíme, opepříme a necháme vychladnout.

Kulatou formu na pizzu vyložíme pečícím papírem. Troubu rozpálíme naplno (u mě je to 250°C). Těsto rozprostřeme, síla by měla být max 5 mm, okraje děláme silnější. Potřeme rajčatovou omáčkou a ozdobíme dle chuti a nálady. Pečeme přibližně 15 min.

Dobrou a zdravou chuť vám přejí kuchaříčci a kuchařka Jarmila 👩‍🍳