🍞 BEZLEPKOVÝ CHLÉB s ČERNÝM ČAJEM


S bezlepkovým pečivem je prostě problém. To ví každý celiak, tedy člověk, co musí držet bezlepkovou dietu. Pečivo je často zbytečně drahé a ne každé, které koupíte chutná dobře. Tady pro vás mám tip na domácí bezlepkový chléb.

INGREDIENCE: sůl / 10 - 15 g / sušené droždí / 1 lžička drceného kmínu / 3 lžíce polotučného tvarohu / olej 350 ml / černý čaj / 300 g bezlepkové mouky

POSTUP: Do mísy prosejeme bezlepkovou mouku (různé druhy ZDE), sušené droždí a sůl. Přidáme drcený kmín (případně fenykl a taky anýz) a dobře promícháme s teplým černým čajem namísto vody a rozmícháme s olejem a tvarohem. Těsto poprášíme moukou, zakryjeme utěrkou, postavíme na teplé místo a necháme 30 - 40 minut kynout.

Na pečení použijeme formu na srnčí hřbet, kterou vymažeme nebo vyložíme pečícím papírem. Vykynuté těsto dobře promícháme vařečkou (tzv. jej "srazíme") a dáme do formy tak, abychom ji naplnili do poloviny. Poprášíme moukou, přikryjeme utěrkou a necháme znovu kynout tak 30 až 40 minut.

Pak vložíme do trouby vyhřáté na 200 °C a zprudka pečeme 15 minut, potom teplotu snížíme na 160 °C a dopékáme asi 40 minut. Upečený chléb vyndáme z formy a necháme na mřížce vychladnout. No a potom už stačí dobré máslo, sýr, či cokoliv co vám k chlebu chutná. Kromě koření je možné do chleba přidávat třebas různá semínka, či listy zelených bylinek. Vše dle chuti a ročního období.

A toho černého čaje se vůbec nebojte. Chléb je voňavější, jemnější a chutnější. Co víc si přát. Dobrou chuť s bezlepkovým chlebem vám přeje kuchařka Jarmila.