🥗 OVOCNÝ SALÁT


Ovocné saláty jsou velmi oblíbeným pokrmem zejména letních období. Často se také podávají jako dezert. Základem je samozřejmě ovoce. Nejčastěji se využívá čerstvé.

Krájíme je na menší kousky nebo používáme drobné ovocné plody. Salát podáváme se zálivkou (bezová šťáva, čerstvě vymačkaný citron a další) nebo bez. Často se přidává na ovoce med, javorový sirup, zakysaná smetana nebo bílý jogurt. Můžeme přidat i sekané ořechy a rozinky.

Můžeme použít i mátový či levandulový cukr nebo lístky máty, které ovoce výborně doplňují. Ovocné saláty se podávají čerstvé i vychlazené.

INGREDIENCE: 2 ks kiwi; 2 ks pomeranče; 2 ks jablek; 1 ks mandarinky; 1 ks broskve; 1 ks hrušky; 1 ks banánu; krabička malých jahod; citronová šťáva; sirup

POSTUP: Ovoce oloupeme, nakrájíme na drobné kousky, smícháme a podle chuti přidáme citron a sirup. Nemusí být však vůbec použit.

Tento salát jsem dělala dětem, když byly líné si loupat ovoce. Lze do něho upotřebit i ovoce, které není vzhledově nejhezčí a přebývá nám na míse. Dobrou chuť s vitamínovou bombou vám přeje kuchařka Jarmila.