🥒 CUKETOVÉ NUDLE s GRAPEFRUITEM a MOZZARELLOU a CHŘESTEM


Někdy se prostě dostanete do situace, kdy vám přistane návštěva ve dveřích bez přípravy. Pohled do ledničky vás děsí, kde nic tu nic. Máte doma jen trochu ovoce; chřest, co jste neuvařili, mozzarellu a cuketu. No a máte lehkou vege elegantní večeři a nebo klidně i přílohu k masu nebo rybě.

INGREDIENCE: 4 cukety 1 lžíce olivového oleje, sůl a pepř, bylinky (estragon, majoránka), koření vegeta (bez glutamátu) grapefruit, mozzarella.

POSTUP: Cuketu umyjte a nakrájejte škrabkou Julienne, která dokáže vytvořit jemné špagety. Připravené cuketové nudle dejte do cedníku a promíchejte se solí. Nechte cuketu uležet na 20 až 30 minut, aby z ní odkapala přebytečná voda. Poté propláchněte pod tekoucí vodou, nechte okapat a dobře osušte papírovou utěrkou. Cuketové nudle osmahněte na suché, nepřilnavé pánvi. Stačí 1 až 2 minuty. Snižte teplotu a pokapejte olivovým olejem, mírně promíchejte a dochuťte solí a pepřem a bylinkami. Vyklopte do mísy, přidejte mozzarelové kuličky a na menší kousky nakrájený chřest a grapefruit.

Dobrou chuť a málo nečekaných návštěv vám přeje vaše kuchařka Jarmila

PS: Škrabku Julienne koupíte zde: https://www.domacipotreby.cz/victorinox-skrabka-na-zeleninu-star-julienne-p3330/