🥗 SALÁT Z CIZRNY, POMERANČŮ a AVOKÁDA


Svěží pomeranče sluší i luštěninovému salátu, takže neváhejte. Jde udělat kdykoliv, v každé roční době přijde k chuti. Netradiční složení jej dělá zajímavým zpestřením nejen nedělního oběda, ale i pochoutkou pro nenadálé návštěvy.
INGREDIENCE na 1 porci: lístky rukoly (nebo třeba směs zeleniny nebo ledového salátu), kousek salátové okurky, 1/2 avokáda, 1 menší pomeranč, kousek pórku nebo cibule, černé olivy (cca 8 ks)
Na zálivku potřebujeme: 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíci balzamikového octa, 1 lžíci medu, 2 lžíce zakysané smetany, 1 lžičku dijonské hořčice, sůl, pepř.
POSTUP: Rukolu či salát si natrháme, okurku omyjeme a nakrájíme na půl kolečka, avokádo a pomeranč si oloupeme a nakrájíme na kousky. Přidáme do salátu společně s černými olivami překrojenými na půl a kousíčkem pórku nakrájeným na kolečka. Přelijeme zálivkou, kterou si připravíme našleháním oleje s hořčicí, pak přidáme ocet (pokud nemáte balzamikový, můžete použít například vinný), solí a pepřem. nakonec lehce vmícháme zakysanou smetanu.
A nyní dobrou chuť. Vaše kuchařka Jarmila