🍕 PIZZA


Svůj původ má toto jídlo už v Řecku. Pita neboli chlebová placka časem přešla v italskou piceu, tedy placku pečenou. Nejznámějším druhem pizzy je ale jednoduchá Margherita. Ta byla poprvé upečena pro krále a královnu v roce 1889 a symbolicky obsahovala tři barvy italské vlajky – rajčata, mozzarelu a bazalku.

Zatímco v italská varianta má co nejtenčí těsto, americká varianta pizzy je spíše vysoká a s větším množstvím náplně. Po teorii, jak vidíte na fotografii na tabuli jsme šli strouhat a krájet. Po přípravě jsme udělali tu vyšší s bohatou náplní. Každý šefkuchaříček si vytvořil svůj dílek pizzy a připravil si na něj svou náplň, takže ta naše byla opravdu bohatá.

PS: Nikdy na klasickou pizzu nedávejte více jak tři polévkové lžíce omáčky. Také není pravidlem, že musíte použít jako my jen tradiční rajčatovou, ale můžete vyzkoušet například sýrovou či smetanovou. Důležitá je také konzistence omáčky, neměla by být příliš řídká, jinak bude vaše těsto mokré. Ingredience si na pizzu můžete dát dle libosti, záleží jen na vás a na závěr byste ji měli posypat strouhaným sýrem.

Přejeme dobrou chuť! Vaši šéfkuchaříčci a Jarmila